Kompleksowa promocja potencjału gospodarczego Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu Tomaszowskiego

Czerniewice - herb

Czerniewice

Powierzchnia: 127,7 km²

Liczba ludności: 5 113 (2006)

http://czerniewice.pl

Czerniewice - 1

http://czerniewice.pl

Położona malowniczo Gmina Czerniewice (położenie wśród lasów sosnowych) ze swoją infrastrukturą oraz terenami inwestycyjnymi zachęca do inwestycji gospodarczych, szczególnie wzdłuż trasy popularnie nazywaną trasą Warszawa – Wrocław S8. Dodatkowym atutem jest położenie w bezpośredniej bliskości większych i mniejszych aglomeracji miejskich (Warszawa, Łódź, Częstochowa, Piotrków Tryb, Tomaszów Mazowiecki, Rawa Mazowiecka).

Czerniewice - 1
Czerniewice - 2
Czerniewice - 3

Tereny inwestycyjne

Gmina Czerniewice nie posiada własnych terenów, które mogłaby wydzierżawić lub sprzedać. Posiada natomiast miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Czerniewice z 2004 r.,oraz liczne zmiany planu, w których duża część powierzchni gminy przeznaczona jest pod działalność produkcyjno-usługową (tereny prywatne z możliwością wykupu od indywidualnych rolników). Są to tereny przy drodze krajowej Nr 8. W chwili obecnej istnieje możliwość podłączenia się do sieci elektrycznej jak również sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej. Obecnie prowadzone są rozmowy z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. oddział w Warszawie w celu wykonania nitki gazociągu. Gmina Czerniewice znajduje się poza strefami oddziaływania na obszary chronione „Natura 2000”.

Plan zagospodarowania przestrzennego

Największa powierzchnia pod tereny usługowo-produkcyjne znajduje się w miejscowości Podkonice Duże. W planie zagospodarowania przestrzennego tereny inwestycyjne znajdują się również w miejscowości Lipie, Wólka Jagielczyńska, Czerniewice i Studzianki. Na terenach inwestycyjnych w miejscowości Podkonice Duże swoją inwestycję zrealizowała Firma GOLPASZ Spółka Akcyjna z siedzibą w miejscowości Golub Dobrzyń woj. kujawsko – pomorskie, która wykupiła teren od prywatnych właścicieli. Gmina Czerniewice jest przyjazna dla nowych inwestorów, dlatego zapraszamy do współpracy oraz oferujemy pomoc przy ustaleniu konkretnej lokalizacji inwestycji oraz udzieleniu bardziej szczegółowych informacji – telefonicznie (tel. 44 710-45-00) lub na miejscu w Urzędzie Gminy Czerniewice ul. Mazowiecka 42, 97-216 Czerniewice w godz. 7.30 – 15.30.

Aktualne oferty inwestycyjne

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE